حمل و نقل پاک

حمل و نقل پاک

حمل و نقل پاک

حمل و نقل پاک

حمل و نقل پاک

۸۳ مطلب در آبان ۱۳۹۸ ثبت شده است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و‌ دانشگاهی خبرگزاری فارس، حسین نعمتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پست در مراسم رونمایی از نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی که صبح امروز در مرکز پست برگزار شد، گفت: شبکه بزرگ پست در توسعه کشور برای ارائه خدمات به شهروندان در اقصی نقاط کشور فعالیت های زیادی کرده است و طبیعتا برای پایداری این شبکه توزیع باید به بخش های مختلف توجه کرد.
وی افزود: خوشبختانه امروز شاهدیم که بیش از ۲ هزار دستگاه موتور سیکلت به ناوگان پست اضافه و‌موجب نوسازی شد و با استفاده از توان و ظرفیت موجودکشور توانستیم.
وی اضافه کرد: می خواهیم در سال آینده به موتور برقی مجهز کنیم که توجه به موضوع محیط زیست نیز داشته باشیم. 
نعمتی ادامه داد: نیروهای ما در سرما و گرما خدمت رسانی می کنند لذا ما تلاش کردیم موضوع سختی کار را برای این افراد لحاظ کنیم اما در انتها این کار انجام نشد.
وی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده، موضوع خرید خرید موتور برقی انجام شد و این کار با حداقل قیمت یعنی ۷ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در اقساط ۲۴ ماهه و بازپرداخت ۳۰۰ هزار تومان در ماه انجام شد.
معاون وزیر ارتباطات گفت: در ۴ فاز این موتورسیکلت ها توزیع می شود که ۲۱۰ موتور به تهران داده شد. برای سایر کلانشهرها هم همین موضوع را پیگیری می‌کنیم.
وی ادامه داد: ما باید رو به رشد باشیم و موضوع نوسازی برند یکی از همین موارد است، همه اجرای پست در حال نوسازی و پوست اندازی است.

منبع:

https://www.farsnews.com/

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، فرانک پرتوآذر کاپیتان تیم ملی دوچرخه‌سواری کوهستان ایران طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص وضعیت تمرینی خود بیان کرد: خداروشکر شرایط تمرینی بسیار خوبی دارم و از وضعیتم راضی هستم. حتی با وجود این‌که زمان کمی تا قهرمانی آسیا 2020 داریم، طبق برنامه پیش می‌روم. من از یک سال و نیم پیش درگیر آسیب‌دیدگی هستم که قبل از بازی‌ها اتفاق افتاد و حتی با همان شرایط در جاکارتا مسابقه دادم. متأسفانه نتوانسته بودم تیم پزشکی که بتوانند کمکم کند تا شرایطم را بهبود ببخشم پیدا کنم. اما خداروشکر از طرف هیات پزشکی ورزشی شیراز یک تیم پزشکی برای من پیدا شد. در حال حاضر با بهشتی و سبحان‌منش کار می‌کنم و فعلا زیر نظر هستم تا انشاالله به زودی این آسیب‌دیدگی رفع شود.

وی افزود: به عنوان ورزشکاری که نفر اول کشور هستم یک هدف پایین ندارم و هدف من بزرگ است، می‌خواهم قدرتم را در سطح آسیا نشان دهم و اقتداری که برای مدال گرفتن دارم را ثابت کنم. برنامه‌ریزی‌های من براین اساس بوده اما و چون تاریخ مسابقات لیگ مشخص نبود و هم این‌ احتمال تداخل رقابت‌ها وجود داشت. اولویت من این است که بتوانم بهترین آمادگی بدنی را با شرکت در مسابقه مختلف برای رسیدن به مدال آسیایی و سهمیه المپیک، به دست بیاورم.

جهت خرید دوچرخه به صورت اینترنتی کلیک کنید.

پرتوآذر تصریح کرد: تاریخ مسابقات لیگ هیچ وقت ثابت و مشخص نیست که این یک معضل بزرگ برای من که می‌خواهم یک نتیجه خوب بگیرم، است. علاوه بر این هدف من رسیدن به سکوی آسیایی است و مسابقات لیگ سطحی ندارد که مرا به چالش بکشد. من نیاز دارم با کسانی رقابت کنم که بتوانند من را به چالش بکشند. متأسفانه فاصله و اختلاف سحطی که هنوز در مسابقات داخلی وجود دارد به من کمک نمی‌کند تا بتوانم در مسابقات آسیایی با حریفان خود رقابت کنم. هدف من این است که بتوانم افتخارآفرینی کنم، سهمیه المپیک بگیرم، مدال بازی‌های آسیایی به دست بیاورم و حتی بزرگ‌تر از آن بتوانم رنکینگ جهانی‌ام را ارتقاء دهم.

کاپیتان تیم ملی دوچرخه‌سواری کوهستان ایران اظهار داشت: برای این‌که در مسابقات خارجی شرکت کنم و امتیاز به دست بیاورم، از جیب خودم هزینه می‌کنم. خرج دوچرخه‌سواری زیاد است و من امسال هیچ تیم باشگاهی نداشتم که بتوانند هزینه‌های من را تأمین کنند. شنیدن این موضوع که انتظارات را بالا بردم از یک لحاظ برایم خوشایند است، این‌که نشان دادم می‌توانم خیلی از غیرممکن‌ها را ممکن کنم و این برای من یک امتیاز مثبت. از لحاظ دیگر برای من فشار و استرس روانی دارد، چون نمی‌توان انتظار داشت من به تنهایی بتوانم کسب سهمیه کنم یا مدال‌های بزرگ را بگیرم. این موضوع نیاز به همکاری و همراهی خیلی از مسئولین دارد.

بانوی رکابزن تیم ملی ایران عنوان کرد: دید من نسبت به شرکت در مسابقات لیگ این است که کمک کنم تا خیلی از دختران تشویق شوند و بتوانم سطح لیگ بانوان را بالا ببرم، اما با توجه به هزینه‌ها و برنامه‌ریزی دارم شاید نتوانم در خیلی از مسابقات شرکت کنم. هیچ کار بزرگی را نمی‌توان به تنهایی انجام داد، تا همین الان کسانی را همراهم دارم که همه جوره کمکم می‌کنند تا بتوانم در خیلی از شرایط سخت دوام بیاورم اما شاید آن قدر قدرت عمل و اختیار نداشتم. امیدوارم حمایت‌ها بیشتر شود که اگر ایمان داشته باشیم می‌شود به جاهای بزرگی رسید.

پرتوآذر در پایان گفت: صددرصد اگر پیشنهاد خوبی از باشگاه‌های خارجی داشته باشم قبول می‌کنم اما هدف من قرارداد بستن با یک باشگاه و فقط لژیونر شدن نیست، هدفم این است که بتوانم با حضور در یک تیم باشگاهی خوب در مسابقات بیشتری شرکت کنم تا نتیجه خیلی خوبی در بازی‌های آسیایی، سهمیه المپیک و مسابقات بین المللی بگیرم. قطعا هر پیشنهادی را قبول نمی‌کنم چون فقط حضور در یک تیم شخصیت ایده آلیست من را ارضا نمی‌کند.

منبع:

https://www.borna.news/

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، مجتبی بهاروند امروز و در ادامه پویش سه‌شنبه های با دوچرخه گفت: بوستان خورشید با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد، می تواند به یکی از قطب های ورزشی مشهد تبدیل شود؛ در همین راستا حدود 12 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه پیرامون این پارک پیش‌بینی شده است که در فاز نخست زیرسازی‌های 2 کیلومتر از این مسیر انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه گسترش فرهنگ پیاده‌محوری و دوچرخه‌سواری یکی از تاکیدات اصلی این کمیسیون است، گفت: پیرو همین رویکرد، شهرداری های مناطق مکلف هستند در بوستان های تازه ساخت، مسیرهای ویژه دوچرخه را پیش‌بینی کنند و برای بوستان هایی که پیشتر ساخته شده‌اند، نیز درصورت امکان مسیر سبز احداث شود.

بهاروند منطقه 9 شهرداری مشهد را یکی از مناسبترین مناطق برای گسترش و ایجاد مسیرهای ویژه دوچرخه دانست و افزود: اقدامات خوبی در همین راستا در حال شکل‌گیری است که از جمله آنها می توان به مسیر دوچرخه در بوستان وکیل‌آباد و کوهستان پارک خورشید اشاره کرد. جهت خرید دوچرخه کوهستان کلیک کنید.

وی با بیان اینکه مجموعه بسیار خوبی در بوستان خورشید در حال شکل‌گیری است، افزود: این بوستان از قابلیت های بسیار بالایی برخوردار است و می تواند به یک قطب تفریحی-ورزشی در مشهد تبدیل شود؛ چراکه امکان ورزش های مختلف اعم از کوهنوردی، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری کوهستان و ... در آن محیا شده است.

رئیس کیمسیون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد به همراه جمعی از مدیران شهری صبح امروز بخشی از بوستان خورشید را رکاب زدند.

منبع:

http://www.iribnews.ir/

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، نخستین دوچرخه‌های برقی خاک «سِگ‌وی» در اوایل سال ۲۰۲۰ عرضه بازار می‌شوند. 

شرکت «سگ‌وی» یک تولید کننده آمریکایی در زمینه حمل و نقل‌های شخصی دو چرخ است که عمدتاً از طریق خطوط تولید Segway PT و Segway miniPro اقدام می‌کند.

 این شرکت به تازگی دو مدل Dirt eBike به نام‌های X160 و X260 را معرفی کرده است که مابین بین دوچرخه‌های مناسب اردو  و دوچرخه‌ کوهستان است؛ به طور کلی این شرکت نخستین بار است که دوچرخه‌هایی ویژه محیط‌های کوهستانی و گردشگری تولید کرده است. 

محصولات جدید شرکت «سگ‌وی» را می‌توان با استفاده از قطعات استاندارد موتور تنظیم و از باتری‌های قابل تعویض استفاده کرد.

این وسیله حمل و نقل تنها دارای محدوده 40.4 مایل و حداکثر سرعت 31.1MPH است، اما به دلیل داشتن چرخ‌های 17 اینچی و فریم فشرده تر، ممکن است برای مانور در مسیرهای پیچیده بهتر باشد.

هر دو دوچرخه در سه ماهه اول سال 2020 با قیمت 3 هزار دلار برای X160 و 4 هزار و 500 دلار برای X260 وارد بازار خواهند شد.

منبع:

https://www.farsnews.com/

 به گزارش اخبار فلزات و به نقل از مس پرس ، CRU عنوان کرد: تعرفه‌های جدید که از 24 سپتامبر سال جاری اعمال شد تا ابتدای ژانویه سال 2019، 10 درصد خواهد بود؛ اما از این تاریخ به بعد به 25 درصد افزایش خواهد یافت. این اقدام که بخشی از کشمکش‌های تجاری میان دو ابرقدرت اقتصادی در جهان است، در پاسخ به فعالیت اخیر چین در خصوص انتقال تکنولوژی، مالکیت فکری و ابداعات و اختراعات بود. فهرست کالاهای اخیر شامل 5،745 قلم از 6،031 کالایی می‌شود که اداره بازرگانی ایالات‌متحده در ماه جولای طی دوره مشاوره عمومی، پیشنهاد داده بود.
کالاهای فولاد کربنی، آلیاژی و زنگ نزن در این فهرست وجود دارند که شامل اشکال مختلف اعم از نبشی‌ها، پروفیل‌ها، مقاطع، فلنج‌ها، کوپلینگ‌ها، اتصالات جوش لب به لب، فنرهای تخت، سیم، کابل، حصار، زنجیر و توپ‌های آسیاکاری می‌شود. در میان محصولات مس و آلیاژهای مس، مقاطع، میله، مفتول، سیم، صفحه، ورق و نوار به همراه آندهای مسی در این فهرست قرار گرفتند. همچنین، سیم و کابل‌های آلومینیومی به همراه میله، مفتول، مقاطع، فویل، صفحه، ورق، نوار، لوله و پایپ ساخته‌شده از نیکل نیز شامل این قانون می‌شوند. در خصوص سرب و روی، این فهرست کلیه ورق‌ها، نوارها، فویل، میله، مفتول، مقاطع و سیم را در برمی‌گیرد. علاوه بر این، سیم مولیبدنی نیز تحت این تعرفه قرار می‌گیرد.
اکثر اشکال مختلف از چفت و بست‌ها و قراضه و ضایعات آهنی و غیر آهنی نیز در این فهرست منظور شده‌اند. سنگ‌آهن، نیکل و سرب به همراه آهن اسفنجی (DRI)، فروسیلیسیم، فرومنگنز، آجرهای نسوز، پوسته و پرک آهنی و شمش روی در این فهرست قرار گرفته‌اند. در میان کالاهای ساخته‌شده فلزی نیز، نام سکوهای نفت و گاز، قایق‌ها، خط آهن، لوکوموتیو، قطعات خودرو، باتری خودروهای برقی، دوچرخه و قطعات دوچرخه ، تریلی‌ها، تجهیزات تهویه مطبوع، یخچال و فریزرها، پله برقی، راهرو متحرک، دستگاه‌های چاپ، جرثقیل‌ها، انواع جاروهای برقی، آنتن تلویزیون، ابزاردستی و باغبانی، درهای فولادی و قاب آلومینیومی چمدان‌ها به چشم می‌خورد.
پکن نیز در قبال این اقدام آمریکا، به‌منظور تلافی، بر حدود 60 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی آمریکا تعرفه وارداتی اعمال کرد. این 60 میلیارد دلار شامل 3،500 قلم جنس با تعرفه 10 درصدی و 1،600 قلم جنس با تعرفه 5 درصدی می‌شود. در این گروه کالاها، محصولات کشاورزی، گاز مایع (LNG) و انواع پارچه و منسوجات قرار دارد. اداره بازرگانی ایالات‌متحده اعلام کرد که اساس چنین اقدام تجاری از سوی آمریکا، این است که چین با استفاده از مقررات سرمایه‌گذاری مشترک، محدودیت‌های سرمایه‌گذاری خارجی، بازبینی فرآیندهای مدیریتی و تأمین تکنولوژی و لایسنس، به شرکت‌های آمریکایی در چین فشار وارد آورده تا تکنولوژی خود را به شرکت‌های چینی منتقل کنند.
به نقل از اداره بازرگانی، بر این اساس شرکت‌های آمریکایی از تنظیم مفاد قراردادی در مذاکرات تأمین تکنولوژی و سایر موارد مربوط به فناوری محروم شدند. چین در حال کنترل و تسهیل غیرعادلانه سرمایه‌گذاری‌های سیستماتیک در شرکت‌های آمریکایی و خرید دارایی آن‌ها جهت انتقال تکنولوژی در مقیاس بسیاری بزرگی است. اداره بازرگانی ایالات‌متحده همچنین ادعا می‌کند که چین به شبکه کامپیوتری بازرگانی آمریکا نفوذ پیداکرده تا به‌طور غیرقانونی به اطلاعات تجاری ارزشمند این شرکت‌ها دست پیدا کند.
هدف از اعمال تعرفه 200 میلیارد دلاری آمریکا، اعمال فشار بر چین جهت پایان بخشیدن به سیاست‌های غیرعادلانه در فضای کسب‌وکار است و ایالات‌متحده چین را به تجارت عادلانه با خود دعوت می‌کند.

منبع:

http://metalsnews.ir/

به گزارش ایرنا، این همایش که به صورت زنده از برنامه صبح و نشاط شبکه سه سیما نیز پخش شد برای سومین سال پیاپی است که در این شهرستان با حضور پرشور و بی‌نظیر مردم برگزار می‌شود.
در این همایش رییس فدراسیون کاراته، نماینده فدراسیون ورزش‌های همگانی، مدیرکل ورزش و جوانان و رییس هیات ورزش‌های همگانی آذربایجان غربی، نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و شماری از مسوولان محلی و هزاران نفر از شهروندان این شهرستان حضور داشتند.
در این همایش جمع کثیری از خانواده‌ها و اقشار مختلف مردم با هدف ترویج فرهنگ ورزش‌های همگانی و دوچرخه‌سواری و ایجاد شور و نشاط در جامعه مسیرهای از قبل تعیین شده را با دوچرخه شهری و پای پیاده طی کردند.
همایش دوچرخه‌سواری از مدرسه شاهد امام حسین (ع) در کوی معلم آغاز و دوچرخه‌سواران پس از طی مسیرهای بلوار دانشگاه پیام‌نور، میدان خیرین، خیابان سرباز، میدان شهرداری، خیابان پاسداران، خیابان ساحلی و در جوار رودخانه زرینه‌رود در میدان امام علی(ع) به اتمام رسید. 
همایش پیاده‌روی خانوادگی نیز از میدان امام خمینی (ره) آغاز و شرکت‌کنندگان پس از طی مسیر خیابان‌های ۱۷ شهریور، میدان فتح خرمشهر، بلوار ۳۶ متری فرهنگیان در میدان امام علی (ع) به خط پایان رسیدند.
در پایان این همایش به قید قرعه به چهار نفر از شرکت‌کنندگان چهار دستگاه خودرو پراید و به ۱۰۰ نفر نیز دوچرخه اهدا شد.
میاندوآب از گذشته‌های دور به علت استفاده بسیاری از مردم از دوچرخه به شهر دوچرخه ایران شهرت یافته و ثبت این شهر با همین عنوان از چند سال قبل در دستور کار مسوولان قرار گرفته است.
استفاده از دوچرخه در میاندوآب در میان تمام سنین مردم رواج داشته و هم‌اکنون نیز جزو اصلی‌ترین وسیله‌های تردد در این شهر به شمار می‌رود و به جرات می‌توان گفت دوچرخه‌سواری در زندگی و فرهنگ مردم میاندوآب نفوذ کرده است.
هر رهگذر و مسافری که از میاندوآب بگذرد بدون تردید دوچرخه‌سواران مسن و جوان و  ِالمان بزرگ دوچرخه‌های قدیمی را که در میادین اصلی این شهر نصب شده است را مشاهده خواهد کرد.
عشق و علاقه مردم میاندوآب از دیرباز به دوچرخه وجود داشته است و اگر در این شهر آماری از تعداد دوچرخه‌ها جمع‌آوری شود، در هر خانه‌ای حداقل یک تا ۲ دستگاه دوچرخه وجود دارد.
از طرفی اسناد صدور پروانه دوچرخه سواری قبل از سال ۱۳۳۸ هجری شمسی در این شهرستان به دست آمده است.
علاوه بر برگزاری همایش‌های مختلف دوچرخه‌سواری در مناسبت‌های مختلف در میاندوآب حتی در روستاهای بزرگ این شهرستان و راه‌اندازی پلیس دوچرخه‌سوار، در روزهای سه‌شنبه هر هفته نیز همایش دوچرخه‌سواری با عنوان سه‌شنبه‌های بدون خودرو در این شهر برگزار می‌شود که از استقبال بسیار خوب مردم برخوردار است.
بر اساس اسناد موجود بزرگترین کارخانه تولید دوچرخه در خاورمیانه نیز در میاندوآب بوده است که با تولید دوچرخه و سه چرخه کار و دوچرخه ویژه عروس و داماد راه‌اندازی شده بود و بعدها به علت آتش‌سوزی تعطیل شد.
شهرستان میاندوآب با بیش از ۲۷۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

منبع:

https://www.irna.ir/

حمید حسنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: یکی از پروژه‌های مهم و ملی ورزشی در دست احداث در استان زنجان پیست دوچرخه‌سواری است که در صورت تکمیل یکی از مجهزترین پیست‌های کشور خواهد بود.

رئیس گروه نظارت فنی بر اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اینکه تکمیل این پیست نیازمند 60 میلیارد تومان اعتبار است، گفت: در این وضعیت اقتصادی تهیه یکباره این مبلغ دشوار است، از همین رو اعتبارات به صورت بخش به بخش تزریق می‌شود که پروژه تعطیل نشود.

وی افزود: بر همین اساس بنا بر میزان فعالیت کارگاه 5 یا 6 میلیارد تومان به پروژه تزریق می‌شود که پیمانکار به کار خود ادامه داده و کارگاه تعطیل نشود. جهت خرید دوچرخه ایرانی کلیک کنید.

حسنی با اشاره به اینکه در گذشته نیز پیست فعالیت داشته اما پیمانکار طلب دارد، گفت: طبق برآورد میزان طلب پیمانکار در حدود 600 یا 700 میلیون تومان است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان ادامه داد: پروژه پیست سرپوشیده دوچرخه‌سواری در صورت اختصاص هزینه برآورد شده برای تکمیل، تنها پیست دوچرخه سواری چوبی سرپوشیده کشور خواهد بود که این پیست قابلیت برگزاری مسابقات در سطح بین‌المللی را نیز خواهد داشت.

وی افزود: تکمیل این پروژه ورزشی بسترساز رشد جهشی زنجان در ورزش و میزبانی‌های ورزشی خواهد بود.

منبع:

https://www.farsnews.com/

اشکودا در نمایشگاه یوروبایک دوچرخه‌ ی برقی متفاوتی به‌نام کلمنت را رونمایی کرد. این دوچرخه به موتور چهار کیلوواتی و باتری لیتیوم‌یونی مجهز است.

۱۲۴ سال پیش، واکلاف لوریان و واکلاف کلمنت شرکت اشکودا را تأسیس کردند که اولین محصول آن دوچرخه‌ای موتوردار بود. حالا اشکودا باردیگر به اصل خود بازگشته و دوچرخه‌ای الکتریکی به‌نام کلمنت را رونمایی کرده است. این موتورسیکلت برقی به‌طور رسمی در نمایشگاه خودرو ژنو امسال رونمایی خواهد شد؛ ولی در‌حال‌حاضر در نمایشگاه یوروبایک (Eurobike) معرفی شده است.

داستان تأسیس اشکودا نیز بسیار جالب است. کلمنت که با موتورسیکلت آلمانی خود مشکل داشت، خرابی‌های موتورسیکلت خود را با سازنده‌ی آلمانی آن در میان گذاشت؛ اما سازنده‌ی آلمانی به‌جای پاسخ به درخواست وی، نامه‌ای توهین‌آمیز برایش فرستاد، همین باعث شد کلمنت تصمیم بگیرد شرکت خود را تأسیس کند. کلمنت از موتور برقی جاسازی‌شده درون چرخ به قدرت چهار کیلووات استفاده و انرژی این دو موتور برقی را نیز دو باتری لیتیوم‌یون ۱,۲۵۰ وات‌ساعتی تأمین می‌کند. 

جهت خرید دوچرخه ایرانی کلیک کنید.

موتور برقی می‌تواند این دوچرخه را به حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر‌بر‌ساعت برساند. باتری‌ها نیز با هربار شارژ ۶۲ کیلومتر مسافت را می‌پیمایند. بیشتر بخش‌های کلمنت از آلومینیوم ساخته شده‌ است؛ به همین دلیل، وزن آن فقط ۲۵ کیلوگرم است. باتری‌ها را برای شارژکردن می‌توان جدا و در خانه به شارژر متصل کرد. اگر به ظاهر کلمنت دقت کنید، متوجه خواهید شد کمی با سایر دوچرخه‌های برقی متفاوت است. در کلمنت کابل یا سیم‌کشی و حتی دسته یا جکی نیز دیده نمی‌شود. برای سرعت‌گرفتن کلمنت، تنها باید پدال‌ مسطح را به جلو زاویه داد و برای توقف نیز باید آن‌ها را به‌سمت عقب چرخاند. از این نظر، کلمنت به هاوربرد شباهت دارد. 

سیستم ترمز در جلو از نوع هیدرولیکی مجهز به ABS و در عقب نیز سیستم ترمز با قابلیت بازیابی انرژی ترمز استفاده شده است. از‌آنجا‌که کلمنت دوچرخه‌ای قرن بیست‌و‌یکمی است، روی بدنه‌ی جایگاه قرارگیری تلفن همراه هوشمند نیز قرار دارد. امکان دیدن میزان شارژ باتری‌ها با استفاده از برنامه‌ی اشکودا در تلفن‌همراه نیز فراهم است و درصورت بروز حادثه، این برنامه می‌تواند به‌طور خودکار اورژانس را خبر کند. کلمنت به نورپردازی و چراغ‌های راهنمای LED مجهز شده است که روی پدال‌ها قرار دارند.

اشکودا هنوز اعلام نکرده است آیا این دوچرخه‌ی برقی به تولید انبوه می‌رسد یا نه.

منبع:

https://www.zoomit.ir/

 

 

روزنامه آنلاین وقایع اتفاقیه : ابوالفضل حجازی در گفت‌گو با ایسنا، تصریح کرد: به دلیل تغییر مقطعی سیاست‌های دولت، برای تولیدکنندگان امنیت ایجاد نشده که روی موتورسیکلت‌های برقی سرمایه‌گذاری کنند.

 وی افزود: برای تولید موتورسیکلت‌های برقی طرح و ایده‌های جدیدی ارائه شده که طبق این طرح‌ها می‌توانیم طی دو سال ۸۰ درصد موتورهای فرسوده را با موتورسیکلت‌های برقی جایگزین کنیم.

رییس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت ایران با بیان اینکه اگر تعداد موتورسیکلت‌های برقی در خیابان‌ها افزایش یابد، استفاده از آن به یک جور مد تبدیل می‌شود، تصریح کرد: از طرف دیگر امنیت جانی در موتورسیکلت‌های برقی بیشتر است که این موضوع نیز می‌تواند به جذب مشتریان کمک کند.

جهت خرید موتور برقی کلیک کنید.

حجازی با بیان اینکه سازمان‌های مربوط به بخش سلامت و محیط زیست می‌توانند با پخش تیزرهایی به ترغیب مردم به استفاده از موتورسیکلت‌های برقی کمک کنند، اظهار کرد: دولت باید برای استفاده از موتورسیکلت‌های برقی انگیزه ایجاد کند؛ برای مثال دولت می‌تواند از طریق بانک‌ها تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار مردم قرار دهند.

وی افزود: دولت می‌تواند یارانه بنزین را حذف کند و ۹۵ درصد آن را در بودجه‌های ملی و توسعه زیرساخت‌ها استفاده کند و پنج درصد باقی‌مانده که در حال حاضر صرف هزینه سوخت موتورسیکلت‌ها می‌شود، در بخش فرهنگسازی برای استفاده از موتورسیکلت‌های برقی و سرمایه‌گذاری برای تولید این نوع موتورسیکلت‌ها استفاده کند. برای مثال دولت می‌تواند کارت خرید ۱۰ میلیون تومانی برای خرید موتورسیکلت‌های برقی به هر خانواده اختصاص دهد و اقدامات لازم برای جلوگیری از انجام تخلفات در زمینه استفاده از این تسهیلات را نیز انجام دهد.

رییس انجمن تولیدکنندگان موتورسیکلت ایران با بیان اینکه با اجرای چنین طرحی تولیدکنندگان موتورسیکلت برقی می‌توانند در مدت دو سال، سه میلیون دستگاه موتورسیکلت فرسوده را جمع‌آوری و با موتورسیکلت‌های برقی جایگزین کنند، تصریح کرد: قیمت بالا و شتاب کمتر موتورسیکلت‌های برقی از جمله عوامل کم بودن تقاضا در این بخش است، چراکه ۹۰ درصد موتورسواران افراد کم‌درآمد جامعه هستند.

موتورسواران جای خودروسواران را می‌گیرند!

به گفته حجازی به دلیل هزینه‌های جانبی استفاده از خودرو در سال‌های آینده تعداد خودروسواران کمتر می‌شود و افراد بیشتری به استفاده از موتورسیکلت رو می‌آورند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم در سال‌های آینده ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار موتورسوار در کشور اضافه خواهد شد؛ بنابراین بهتر است قبل از اینکه پیش‌بینی ما محقق شود، دولت برای فرهنگ‌سازی و سرمایه‌گذاری در بخش موتورسیکلت‌های برقی اقدام کند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آمارهای پلیس تا دی ماه سال گذشته ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار موتورسیکلت فرسوده در کشور وجود داشته و هر ۱۰ موتورسیکلت کاربراتوری در هر کیلومتر به اندازه یک اتوبوس دیزلی قدیمی، ذرات معلق تولید می‌کند، اما می‌توان با تبدیل موتور کاربراتوری به انژکتوری، تعداد ذرات معلق را تا ۹۰ درصد کاهش داد.

 

منبع:

http://vaghayedaily.ir/

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شکرت بیگنی دوچرخه هوشمند برقی و تاشو خود را با نام Gi FlyBike رونمایی کرد. این دوچرخه در کمتر از 1 ثانیه جمع می‌شود و قابلیت اتصال گوشی را نیز دارد.

استفاده‌کنندگان از این دوچرخه می‌توانند پس از اتصال گوشی هوشمند خود به دوچرخه‌، آن را قفل نمایند و با به اشتراک گذاری کد قفل دوچرخه با دوستان، آن‌ها می‌توانند دوچرخه را برای گردش قرض بگیرند و چراغ‌های آن را روشن یا خاموش کنند. کاربران حتی می‌توانند با پدال زدن، باتری گوشی و دوچرخه را شارژ کنند.

اگر به دنبال فروش اقساطی دوچرخه هستید کلیک کنید.

"براون" به عنوان یکی از سازندگان دوچرخه گفت: این دوچرخه تاشو یک مکنده الکتریکی است، به طوریکه با هر بار پدال زدن موتور الکتریکی آن برای پیمودن 59 کیلومتر دیگر شارژ می‌شود. این دوچرخه دارای 3 سطح حرکتی است و نهایت سرعت آن به 24 کیلومتر در ساعت می‌رسد. نکنته قابل توجه دوچرخه شرکت بیگنی تاشو شدن آن در 1 ثانیه است. جمع شدن این دوچرخه تقریبا بزرگ در چنین زمان کوتاهی بسار حائز اهمیت است.

اگر در خیابان‌های شلوغ حتی برای پارک دوچرخه‌تان جای مناسب پیدا نکردید، به راحتی می‌توانید دوچرخه Gi FlyBike را جمع کنید تا فضا لازم برای آن نصف شود. حتی می‌توانید با این روش دوچرخه خود را به راحتی به داخل منزل ببرید. با پنل اختصاصی درچرخه می‌توانی به آسانی محل پارک دوچرخه خود را روی گوشی مشاهده کنید. این دوچرخه عجیب با قیمت 2490 دلار عرضه خواهد شد.

منبع:

https://www.yjc.ir/