حمل و نقل پاک

حمل و نقل پاک

حمل و نقل پاک

حمل و نقل پاک

حمل و نقل پاک

نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: دوچرخه سواران با دوچرخه تاشو در تمام روزهای هفته و با دوچرخه های عادی فقط در روزهای تعطیل امکان تردد با مترو را دارند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس  فرنوش نوبخت افزود: برای نخستین بار در کشور، طرح ترکیبی مترو و دوچرخه از ایستگاه متروی شهرری به اجرا در آمد بعد از گذشت چند ماه از اجرای طرح "دوچرخه سواران در مترو" شاهد استقبال خوبی از سوی شهروندان و دوچرخه سواران در مترو بودیم. 

 

 وی با اشاره به اینکه این طرح برای تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه، به اجرا در آمده است تصریح کرد: از این پس دوچرخه سواران درتمام روزهای هفته به غیر از ساعات 6:30 تا 9:30 صبح ها و عصر ها از ساعت16 تا 19 که پیک مسافری محسوب می شود می توانند با دوچرخه های تاشو با ابعاد30×60×90 وارد مترو شوند.  

 

نوبخت افزود: ورود با دوچرخه های معمولی نیز در روزهای جمعه و ایام تعطیل و 13 روز اول فروردین مجاز می باشد و تنها دلیل محدود کردن ورود دوچرخه های معمولی در روزهای تعطیل، خلوتی ایستگاه ها و قطارها است چرا که با توجه به حجم بالای مسافر که در طول هفته از مترو استفاده می کنند امکان ورود دوچرخه به واگن ها وجود ندارد و اگر این طرح در تمام روزهای هفته اجرا شود باعث ایجاد نارضایتی در بین شهروندان و مسافران محترم مترو می شود.

 

 وی گفت: با اجرا شدن این طرح فرصت استفاده کردن از مترو برای دوچرخه سواران محیا شد و دوچرخه سوارانی که از دوچرخه های عادی استفاده می کنند فقط مجاز به ورود به واگن هایی هستند که با برچسب هایی برروی بدنه قطار مشخص شده ولی دوچرخه سوارانی که از دوچرخه های تاشو استفاده می کنند مجاز به ورود به تمامی واگن ها هستند.  

 

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه در خصوص دیگر الزامات حمل دوچرخه توسط مسافران در اماکن مترو افزود: سوار شدن بر روی دوچرخه در تمامی ایستگاه ها و قطارهای مترو ممنوع می باشد و مسافران دارای دوچرخه تنها مجاز به حمل در اماکن مترو می‌باشند همچنین حمل دوچرخه‌های برقـی به صورت روشـن در اماکـن متـرو و استفـاده از پـله‌های برقی و آسانسـوردر ایستگاه‌هـای متـرو جهت حمل دوچـرخه ممنـوع می‌باشد.

 

 نایب رئیس هیات مدیره شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با تاکید بر اینکه مسافران دارای دوچرخه می‌بایست توان جسمی و مهارت حمل دوچرخه از پله‌های ثابت ایستگاه را داشته باشند تصریح کرد: مسئولیت جبران خسارت وارد شده به تجهیزات ایستگاه و قطارها در مواقع حمل دوچرخه بر عهده مسافر حمل کننده دوچرخه می باشد و مسوولیت ناشی از عدم رعایت موارد ایمنی در محیط پیرامون ورودی‌های ایستگاه‌های که در تملک و حیطه مترو نیز بر عهده مسافر دوچرخه سوار است وهمچنین مسافرانی که اقدام به حمل دوچرخه توسط مترو را دارند باید مراقب برخورد دوچرخه با دیگر مسافران باشند و باعث اذیت و آزار مسافران دیگر نشوند. 

 

نوبخت با تاکید بر اینکه لباس مسافران حمل کننده دوچرخه می بایست متعارف با عرف عمومی و شرعی جامعه باشد گفت: هر مسافر مجاز به حمل تنها یک دستگاه دوچرخه می باشد و دوچرخه‌ها می‌بایست تمیز و ملحقات اضافی نداشته باشد و استقرار دوچرخه در کنار در‌های قطار و پلکان واگن‌های قطارهای دو طبقه و رها کردن دوچـرخه در ایستگاه‌ها و واگـن‌های قطار ممنوع می باشد و می بایست جهت ایمنی بیشتردوچرخه توسط صاحب آن مهار گردد. 

 

 وی خاطرنشان کرد: مسئولیــت حفاظت و نگهداری از دوچــرخه از بدو ورود به امـاکن متـرو تا خــروج از آن به عهـده مسافر حمل کننــده دوچرخه می باشد و شرکت بهـره برداری راه آهـن شهری تهران و حومه هیچ مسئولیتی در برابر صدمه دیدن و مفقود شدن دوچرخه نمی پذیرد وتمام مسئولیت‌ها به عهده شخص حمل کننده دوچرخه می‌باشد. 

 

 مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: برای اینکه حادثه و اتفاق خاصی پیش نیاید ماموران در محوطه ایستگاه ها حضور دارند مسافرانی که اقدام به حمل دوچرخه از طریق مترو می نمایند می بایست جهت حفظ ایمنی خود و دیگر مسافران، کمال همکاری و تعامل را با پرسنل ایستگاه داشته باشند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی